BİRLİK DERGİSİ
PROJELERİMİZ
Romanya’da Belediyeler Birliği Temasları
Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, beraberindeki heyet ile Romanya’da temaslarda bulunarak önemli işbirliği görüşmelerini gerçekleştirdi.

Bir dizi görüşme ve temaslarda bulunmak üzere Romanya’ya giden Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ziyaretin son günü de verimli geçti.

Beraberindeki heyet ile Romanya’da bulunan Tütüncü, sabah saatlerinde Bükreş Türk şehitliğini ziyaret etti. 1. Dünya Savaşı’nda 980 şehidin bulunduğu şehitliğe giden Tütüncü, düzenlenen törene katıldı.

Anıt önünde saygı duruşunda bulunarak istiklal marşının okunmasının ardından, dua okuyarak kabirlere çiçek bıraktı. Şehitlerimizin kahramanlıklarının hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini ifade eden Tütüncü, “Fedakar şehitlerimizi unutmamalı ve her zaman dualarla anmalıyız.” dedi.

Törenin ardından Başkan Tütüncü anı defterini imzaladı. Tütüncü satırlarında “Bükreş ziyaretimiz sırasında kahraman Atalarımızın şehit düştüğü bu topraklardaki kahramanlıklarınızı dinledik. Büyükelçiliğimizden diplomatlarımızla vesile ile ziyaret edip, bu mübarek Cuma gününde ruhlarına ithafen Kur’an okuyup, hayır duada bulunduk. Rabbim her birinin mekanını cennet; makamını âli kılsın.” yazdı.

Şehitlikte gerçekleşen törenin ardından Başkan Tütüncü ve beraberindeki heyet, Bükreş’de faaliyet gösteren işadamları ile toplantı ve ardından öğle yemeğinde bir araya geldi. Avrupa Birliği fonları ve üye belediyelerin desteklenmesi konusunda fikir alışverişinin bulunulduğu görüşme, karşılıklı işbirliği kararının alınmasının ardından sona erdi.

Türkiye'nin Romanya Büyükelçisi Koray Ertaş’ı ziyaret eden Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile beraberindeki heyet, Romanya’da gerçekleşen temaslarla ilgili bilgi verdi.

Başkan Tütüncü, gezi programı nedeniyle desteklerini esirgemeyen Büyükelçi Ertaş’a teşekkür ederek, kısa bir süre önce göreve atanmasından dolayı başarılar diledi.
 
Benzer Haberler