BİRLİK DERGİSİ
PROJELERİMİZ
HAKAN TÜTÜNCÜ YENİDEN AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI SEÇİLDİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 3.kez Akdeniz Belediyeler Birliği’nin(AKBB), başkanlık koltuğuna oturdu.

Akdeniz Belediyeler Birliği’nin(AKBB) Olağan Meclis Toplantısı Porto Bello Hotel’de yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de katıldığı olağan meclis toplantısında birlik üyesi belediyelerin başkanları ve AKBB Genel Kurul Üyesi Belediye Meclis Üyeleri oy kullandı.  Tek aday olarak seçime giden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, oylamanın kapalı olarak yapıldığı seçimde 156 oy alarak yeniden Akdeniz Belediyeler Birliği başkanlık koltuğuna oturdu. AKBB meclisinin teveccühüyle tekrar  başkanlık görevine seçildiğini belirten Kepez Belediyesi ve AKBB Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, “Beni üçüncü kez başkanlık görevi ile onurlandırdığınız için çok teşekkür ederim.” dedi. Tütüncü, “Geçtiğimiz 5 yılda birlik çatısı altında en önem verdiğimiz husus birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz oldu. Özellikle  burada siyasi parti gözetmeksizin bir kardeşlik hukuku kurmaya, birliğin ruhuna uygun davranmaya son derece özen gösterdik.” diye konuştu.

AKBB’ye kurumsal zemin 

Yapılan çalışmaların hep arka planında da bu bakış açısının güzellikleri olduğuna dikkati çeken Tütüncü,” Bundan dolayı da büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. İnşallah bu dönemde de belediyeler birliğimizi güçlendirmeye, belediyeler birliğimizi geleceğe daha kuvvetli bir şekilde taşımaya devam edeceğiz. Belediyeler birliği çatısı altında birlik ve beraberlik içerisinde belediyecilik hizmetlerine yeni bakış açıları kazandıracağız. Hemşehrilerimize de daha güzel bir kamu hizmeti üretebilmenin arayışı içinde olurken, aynı zamanda güzel bir dostluk hukukunu da burada kurmuş olacağız. İnşallah önümüzdeki dönem geçen dönemde yapmış olduğumuz çalışmaların kurumsal bir zemine oturduğu, Akdeniz Belediyeler Birliğinin çıtasının daha da yükseğe taşındığı bir dönem olacak. Birlikte beraberce bu süreci idare etmeyi temenni ediyoruz. ” dedi. Başkan Tütüncü’nün teşekkür konuşmasının ardından AKBB Meclisi birinci ve ikinci başkan vekili , divan kurulu, encümen üyeleri, çevre komisyonu, plan ve bütçe komisyonu ile turizm komisyonu üyeleri seçimine geçildi.

Seçimler sonucunda Divan Kurulu asil üyeliğine; Kepez Belediye Meclis Üyesi Fatma Tutan ve Adem Çelik, Divan Kurulu yedek üyeliğine; Kepez Belediye Meclis Üyesi Nebi Sezgin ve Manavgat Belediye Meclis üyesi Hilmi Uslu, Meclis 1. Başkan Vekilliğine; Döşemealtı Belediye Meclis Üyesi Cevat Yanar, Meclis 2.Başkan Vekilliğine; Alanya Belediye Meclis Üyesi Ali Şahin; Birlik Encümenine; Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Çiçekpınar Belediye Başkanı Memiş Kaynak ve Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Birlik Plan Bütçe Komisyonuna; Kepez Belediye Meclis Üyesi Dilaver Tanık, Döşemealtı Belediye Meclis Üyesi Muhammet Ural, Isparta Belediye Meclis Üyesi Hakkı Kaya, Aksu Belediye Meclis Üyesi Turan Alma, Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Ali Polat, Birlik Çevre Komisyonuna; Serik Belediye Meclis Üyesi Ramazan Dolay, Kaş Belediye Meclis Üyesi Hasan Toker, Gündoğmuş Belediye Meclis Üyesi Mehmet Güven, Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Ebru Leman Kalkan, Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Büşra Özdemir, Birlik Turizm Komisyonuna; Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Sandıklı Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Daştan, Ağlasun Belediye Meclis Üyesi Mehmet Başlı, Kaş Belediye Meclis Üyesi İsmail Kavcar, Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mithat Aras seçildi.
Benzer Haberler